
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 800 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 35 mA |
| Packaging | Tube |
| On-State Current | 12 A |
| Hold Current | 300 mA |
| On-State Voltage | 1.4 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
Stock: 730
Distributors
pcbx
Unit Price$1.13877
Ext.Price$1.13877
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.13877 | $1.13877 |
| 10 | $0.54459 | $5.44590 |
| 25 | $0.52448 | $13.11200 |
| 50 | $0.50511 | $25.25550 |
| 100 | $0.48646 | $48.64600 |
| 300 | $0.43261 | $129.78300 |
| 500 | $0.38472 | $192.36000 |
| 1000 | $0.38069 | $380.69000 |
| 3000 | $0.37670 | $1130.10000 |
| 5000 | $0.37275 | $1863.75000 |
| 10000 | $0.37104 | $3710.40000 |
